Antioksidan ihtiyacınızı nasıl karşılarsınız?

0
1322
mockups-design.com

Fethi TÜRKEL

Türkiye arıcılıkta dünyanın ikinci büyük üreticisidir. 7 milyonu aşan kovan sayısı, 100 bin tonu aşan bal üretiminin yanı sıra sahip olduğu flora, çam, meşe gibi üretim ortamlarıyla başka ülkelerde olmayan özellikler de gösteriyor.

Türkiye’de 500 civarında çiçekli yani bal verebilen endemik bitkiye sahiptir. Yani benzeri başka yerde olmayan özellikte bal üretebilir. Bir diğer anlamı ise, biyolojik çeşitlilik ve ender bulunması bal, propolis, polen, arı sütünün etken maddelerinin de daha güçlü olduğu anlamına gelir

Araştırmalar gösteriyor ki antioksidan, yaşamın sağlıklı sürdürülebilmesi için elzem bir maddedir. Metabolizma işlemleri sırasında üretilen pro-oksidan’lar dengelenmediğinde vücuda tahrip verebiliyor.

Peki, antioksidan ihtiyacınızı nasıl karşılayabiliriz?

Dünya Sağlık Örgütü’nün araştırmalarına göre günlük Antioksidan ihtiyacını karşılamak için 5-6 porsiyon meyve veya 6-11 porsiyon tam tahıl tüketmek gerekiyormuş. Bunlar da örnek olarak günde 8 dilim tam tahıllı ekmek veya 6 adet nar eşdeğerinde diyebiliriz.

Hergün bu miktarları tüketmek zor. BEE’O UP, İstanbul Teknik Üniversitesi ile yaptığı çalışmalarda propolisin nar meyvesinden 80 kat fazla antioksidan aktivite gösterdiğini belirlemiş ve günlük antioksidan ihtiyacını karşılayan bir besin takviyesi ürün geliştirmiş: “Arı sütü, kırmızı ginseng, propolis shot.”

BEE’O UP, günlük antioksidan ihtiyacını tek içimlik bir tüpe sıkıştırmayı başarmış.
“Arı sütü, Kırmızı ginseng, propolis shot” antioksidan ihtiyacını karşılaması dışında birçok faydaya sahip komple bir besin takviyesi olmuş.

İçerisinde bulunan propolis ve ginseng’in etkilerine bir göz atalım

Propolis, kanıtlanmış olan Antioksidan, Antibakteriyel ve Antifungal etkileri yanında Mide, bağırsak rahatsızlıklarına karşı, ağız sağlığında, aknelere karşı ve Onkolojik tedavilerde etken bir maddedir.

Ginseng enerjiyi arttırır, güçlü antioksidandır, kan şekerini düşürür, sağlıklı bireylerde beyin fonksiyonlarını korur ve damar sertliğine karşı etkendir.

BEE’O UP Arı sütü, Kırmızı ginseng, Propolis Shot, faydaları ve etkileriyle sağlıklı yaşama bir kısayol olmuşa benziyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here