Türk lokumuna modern bir dokunuş

0
84

Lokuma yeni bir anlam katan Nostima, franchise sistemi ile şubeleşme kararı aldı. Merkez şubesi Bakırköy’de bulunan ve yılın son ayında Fişekhane’de de bir satış noktası açan Nostima, önümüzdeki yıl İstanbul’da 10 noktada hizmet vermek için çalışmalarını hızlandırdı.

“Geleneksel lezzetlere modern dokunuşlar” sloganı ile yoluna devam eden Nostima, kendi geleneğimizi ve lezzetimizi bozmadan herkes tarafından bilinen, standart Türk lokumundan farklı olarak kaymaklı, kadayıflı ve benzeri birçok inovatif ürünü sektöre kazandırdı. Aynı zamanda dünyanın ilk lokumu olan Osmanlı tarifi, dışı çıtır çıtır içi akışkan güllü lokum diğer adıyla Lat-i Lokum’a da lezzet dünyamıza katan Nostima, geçmişle gelecek arasında da köprü oluşturuyor. Nostima, lokumun üzerine yepyeni ve modern lezzetler olan nutella, lotus, bounty, oreo gibi markaların ürünlerini kullanarak modern damak zevkine uygun ürünler de geliştiriyor.

“Müşterilerimize daha yakın olmak istiyoruz”

Nostima Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Coşan Göksel yaptığı açıklamada, “Nostima 2022 yılı başında ilk ve merkez şubesini Bakırköy’de açtı. Çok kısa sürede çok olumlu geri dönüşler aldık. İstanbul’un her noktasından müşterilerimiz var. Aldığımız geri dönüşler sonucunda artık müşterilerimize daha yakın olmamız gerektiğini gördük. Bu nedenle franchise sistemi ile bayilikler vermeyi planlıyoruz. Amacımız Nostima kalitesinden ödün vermeden müşterilerimize daha yakın olmak. Bu nedenle çok seçici davranmak istiyoruz. Talip olan kişiler internet sitemizden veya sosyal medya adreslerimizden bizlere ulaşabilir. Hedefimiz 2023 sonuna kadar İstanbul’un 10 noktasında müşterilerimizle buluşmak” dedi.

“Türk lokumunu tüm dünyaya tanıtmak istiyoruz” diyen Göksel, Nostima’da lokum çeşitleri dışında çikolata çeşitleri de bulunduğunu belirtti. Göksel, “Draje şekerlemeler ve özel olarak kendi tasarlattığımız kokuları barındıran kolonyalarımız da çok ilgi görüyor. Müşterilerimiz tüm özel günlerde veya canı ne zaman çekerse ister internet sitemizden, ister online pazar yerlerinden, isterse de online yemek sipariş platformlarının tümünden bize ulaşabilirler” diye konuştu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here