Sevgililer Günü’nün vazgeçilmezi: Çikolata

0
59

Sevgililer Günü’ne sayılı günler kaldı. Birçok sevgili, hediyesini şimdiden düşünmüşken, çikolata ise her yıl olduğu gibi bu yıl da sevgililerin vazgeçilmezi olacak. Bu özel günde çikolata satışlarında artık gerçekleşiyor.

Yüzde 29 artıyor

Çikolatanın sevgiyi anlatmanın en tatlı, en samimi yolu olduğunu belirten Patiswiss Çikolata Yönetim Kurulu Başkanı Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu, “Çikolata, hediye verdiğiniz kişiyi mutlu etmemesi imkânsız bir ürün. Çoğunluğun da böyle düşündüğünü, sevgililer gününde artan taleplerden görüyoruz.Sevgililer günü bayram ve yılbaşı dönemlerinden sonra talebin en fazla olduğu dönem. Geçtiğimiz yıl da sevgiler günü dolayısı ile yüzde 29’luk bir talep artışı gözlemledik. Bu gerçekten büyük bir artış oranı. Bu sene de sevgililer gününe, bizim için gerçekten kıymetli olan bu talebi göz önünde bulundurarak farklı ürünler ve zengin stoklarla giriyoruz” dedi.

Sanat eseri gibi

Sevgililer gününde en çok tercih edilen ürünler hakkında bilgi veren Yıldız, “Hemen hemen her ürünümüzün kendi güçlü hedef kitlesini oluşturduğunu söyleyebilirim. Çünkü ambalajındaki albenisi tüketiciyi denemeye ikna ediyor, alışılmışın dışında lezzetler olmaları ise tüketicilerimizin satın alma alışkanlıklarında yerimizi kalıcı hale getiriyor. İmza lezzetimiz olan Bitter Çikolatalı Portakal Dilimleri en çok sevilen lezzetlerimizin arasında. Aslında kişinin kendine veya sevdiklerine verebileceği en güzel hediyelerden biri. Bu ürün çikolata ve portakal harmonisinden oluşuyor. Mevsimin en iyi portakallarını seçiyoruz ve 6 gün süren ‘Glazing’ işlemi uyguluyoruz. Sonrasında usta şeflerimizin özel formülü olan enfes çikolata çeşitlerimiz ile buluşturuyoruz. Üstelik bu ürünü, istihdamına öncelik verdiğimiz kadın ekip arkadaşlarımız tarafından tamamen el yapımı olarak, adeta bir sanat eserine dönüştürülüyor” diye konuştu.

Çok sevilen bir diğer ürün ise Çikolatalı Çilek Drajelerolduğunu kaydeden Yıldız, “İtinayla seçtiğimiz çilekleri, en sağlıklı muhafaza yöntemi olan ‘Freeze-drying’ işlemi ile dondurarak kurutuyoruz. Böylece çilekler çıtır çıtır bir form kazanırken; rengi, tadı ve besin değerleri kaybolmuyor. Çilekler bir de enfes çikolatamızla buluşunca ortaya inanılmaz bir lezzet yorumu çıkıyor. Benim de favorilerim arasında” ifadelerini kullandı.

Özel ürünler üretildi

Yıldız, sevgililer gününe özel üretilen ürünler hakkında ise şunları söyledi: “Bu yıla, bu aya hatta bugüne bile özel ürünlerimiz var. İçeride inanılmaz fikirler üreten güçlü bir Ar-Ge ekibi var. Patiswiss için bir inovasyon merkezi diyebilirim. Her gün, pazarda mevcut olan aynı ürünlerin aksine; tüketicilerin ihtiyaç duyduğu inovatif ürünler üretiyorlar. Kendimizle yarışarak hep bir öncekinin daha iyisini yapıyoruz. Bu yılda da lezzet kaşiflerini kendine hayran bırakacak birbirinden enfes sıra dışı lezzetler bekliyor. Farklı farklı kategorilerde benzersiz lezzet deneyimleri yaşatacak ürünlerimizi 30.000’den fazla satış noktasında tüketicilerimizle buluşturacağız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here