Şarküteri tabaklarını şifa dolu besin deposuna dönüştürün

0
114

Şarküteri panoları, toplantıların vazgeçilmezi olarak yerini sağlamlaştırmıştır. Cazibeleri, montaj kolaylığı ve çok yönlülüklerinde yatmaktadır. Bu panolar sadece kalabalığı memnun etmekle kalmaz, aynı zamanda önceden hazırlık için de mükemmeldir. İşte bu altı basit ipucuyla nasıl daha sağlıklı bir şarküteri tahtası yapacağınızı öğrenin.

Tam tahılları tercih edin

Tam tahıllı ekmek ve krakerlerle başlayın. Lif, B vitaminleri ve protein sunarlar. Birçoğu ayrıca ekstra lezzet ve besin katan fındık ve tohum içerir.

Kuruyemişleri ekleyin

Kuruyemişler hem lezzetli hem de besleyicidir. Bitki bazlı protein ve sağlıklı yağlar açısından zengindirler. Her Şey Çeşnili Badem veya Biberiye-Sarımsak Cevizi gibi baharatlı kuruyemiş çeşitleri ekleyerek panonuzu zenginleştirin.

Renkli meyve ve sebzeleri dahil edin

Meyve ve sebze ekleyerek hem besleyiciliği hem de görsel çekiciliği artırın. Etler ve peynirlerle harika bir uyum sağlarlar ve temel besinleri sağlarlar. Şekersiz kurutulmuş meyveleri seçin veya taze olanları tercih edin. Sebzeler için, kolay atıştırma için ısırık büyüklüğünde düşünün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here