Badem, bağırsak sağlığını nasıl iyileştirebilir?

0
288

Uzmanlar, bağırsak sağlığının bir kişinin genel sağlığının önemli bir bileşeni olduğunu söylüyor.

Yeni bir çalışmada araştırmacılar, badem atıştırmanın önemli bir kısa zincirli yağ asidi üretimini artırarak bağırsak sağlığını iyileştirebileceğini söylüyor. Uzmanlar, bademlerin iyi bir lif kaynağı olmasının yanı sıra iştahınızı azaltmanın bir yolu olduğunu söylüyor. Günde bir avuç badem yemek, bağırsak sağlığınızı önemli ölçüde iyileştirebilir.

Bademin sağlığa faydaları

Araştırmacılar, önerilen günlük lif miktarından daha az tüketen ve patates cipsi veya kek gibi besleyici açıdan yetersiz atıştırmalıkları yaklaşık iki kez atıştıran 18 ila 45 yaşları arasındaki 87 kişide 4 hafta boyunca badem yemenin faydalarını incelediler. bir gün.

Araştırmacılar, çalışma katılımcılarını üç atıştırma grubuna ayırdı:

Grup 1: Bütün badem, günde 56 gram
Grup 2: Öğütülmüş badem, günde 56 gram
Kontrol grubu: Muffin (günde 2 kek)

Araştırmacılar, herhangi bir biçimde badem yemenin, kontrol grubuna kıyasla önemli besin maddelerindeki artış nedeniyle insanların bağırsak sağlığını iyileştirdiğini bildirdi.

Gelişmeler, tekli doymamış yağ asitleri, lif ve potasyum seviyelerinde bulundu.

Bademlerin ayrıca iyi bir niasin veya B vitamini, folik asit, magnezyum, çinko ve bakır kaynağı olduğunu belirtmişlerdir.

Uzmanlar badem hakkında ne söylüyor?

Beslenme alanında lisans derecesine sahip sertifikalı bir sağlıklı yaşam koçu ve The Chef’s Garden’daki Farmacy direktörü Dr. Amy Sapola , bütirat ve benzer bağırsak besleyici molekülleri artırma sürecini başlatanın aslında bademlerdeki prebiyotik lif olduğunu açıkladı.

The New Atkins: For a New You Yemek Kitabı ve “Neden Daha Fazla Badem Yemelisiniz” kitabının yazarı ve Atkins beslenme iletişimi ve eğitiminden sorumlu başkan yardımcısı Colette Heimowitz , bademlerdeki lif içeriğinin sağlığınıza önemli faydalar sağladığını söyledi. “İştahınızı kontrol etmekten ve kan şekerinizi düzenlemekten sindiriminize yardımcı olmaya kadar.”

Daha az yiyecek isteğinin, beslenme açısından yetersiz atıştırmalıklardan kaçınmayı ve daha sağlıklı seçenekleri daha sık seçmeyi kolaylaştırabileceğini de sözlerine ekledi.

Daha iyi bağırsak sağlığı ile komplikasyonları önleme

Sapola, Hipokrat’tan alıntı yaparak, “tüm hastalıklar bağırsakta başlar ve son 2400 yılda bu ifade doğru kalır” diyor.

Bağırsak sağlığını iyileştirmek, bir kişinin genel refahı için temeldir çünkü düzgün işleyen bir sindirim sistemi olmadan besinleri tam olarak ememezsiniz. Bu noktada Sapola, tam sağlık yararları elde etmeden besleyici yiyecekler yiyebileceğinizi açıklıyor.

İyi işleyen bir sindirim sistemi, yiyecekleri vücudun emebileceği bileşenlere ayırır. Sapola, daha sonra, büyüme ve onarım da dahil olmak üzere birçok metabolik işlevi yerine getirmek için bu bileşenleri kullanacağını açıkladı.

Sapola, sindirim yetersiz olduğunda, vücuttaki her hücreyi etkileyebilir, diyor ve genellikle şu sonuçlara yol açıyor:

  • iltihap
  • gerekli besinlerin eksikliği
  • tükenmişlik
  • bilinç kararması
  • depresyon
  • endişe

Bağırsak sağlığının faydalarını görmeye ne kadar var?

Bademleri bağırsak sağlığı için denemeyi merak ediyorsanız, bazı etkilerin hemen hissedilebileceğini ve diğerlerinin haftalar veya aylar sürebileceğini bilin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here