Spirulina tozu ile hazırlanmış smoothie bowl tarifi

0
296

Son zamanların yükselen modası sağlıklı beslenmek ve sağlıklı hayat tarzını benimsemek oldu. Salgın hastalıklar, yediğimiz ve içtiğimiz besinlerin doğallıktan uzak olması, stresli şehir hayatı bazen bağışıklık sistemimizi yüksek tutmak ve sağlığımızı korumak için besin takviyesi almayı gerekli hale getirebiliyor. Ne kadar sağlıklı beslenirsek beslenelim takviye gıdalara ihtiyaç duyulmasıyla birlikte pek çok yeni ürünün adını duymaya başladık. Spirulina da bunlardan biri.

Spirulina nedir?

Spirulina, super food teriminin hayatımıza girmesiyle ortaya çıkmış gibi gözükse de aslında uzun yıllardır hayatımızda bulunan bir besin. Spirulina, bilinen en iyi oksijen üreticilerinin yani mavi-yeşil alglerin bir diğer adıyla mikro alglerin besine dönüşmüş hali… Bu tek hücreli canlılar hem karada hem de suda yaşayabilme yetenekleri ile Dünya’da ilk ortaya çıkan canlılardan biri olarak biliniyor. Mavi- yeşil alglerin özel bir kurutma sistemiyle kurutulup toz ya da kapsül haline getirilmesinin sonucu spirulina ortaya çıkıyor. Bu bol faydalı ve sağlıklı besin, gıda takviyesi olarak tüketilebiliyor. Ayrıca toz haliyle de yüz maskesi yapabilme imkanı sağlıyor.

Spirulina Tozuyla hazırlanmış Smoothie Bowl Tarifi:

Malzemeler
2 tane dondurulmuş muz
1 su bardağı süzme yoğurt
1 çay bardağı süt
1 tatlı kaşığı spirulina tozu

Üzeri için
1 tatlı kaşığı fıstık ezmesi
1 tatlı kaşığı kakao parçaları
Kuru meyveler

Hazırlanışı
Donmuş muzları, süzme yoğurdu, sütü ve spirulina tozunu blenderdan geçirin. Bir kaseye aktarın. Daha sonra üzerini diğer malzemeler ile tercihinize göre süsleyebilirsiniz.

Afiyet olsun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here