Gastronomi fuarı Sirha, pandemiden sonra yeniden düzenleniyor

0
950

18 – 20 Kasım 2021 tarihleri arasında Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’ndegeekleştirecek Uluslararası Sirha İstanbul Fuarı öncesi düzenlenen basın toplantısında Sürdürebilirlik konuşuldu.

Türk ve Dünya mutfaklarının gastronomi alanındaki yeniliklerini İstanbulda bir araya getiren Uluslararası Sirha İstanbulun bu yıl ki teması sürdürebilirlik oldu.

Müze Gazhanede düzenlenen tanıtım toplantısında GL Events Exhibitions Türkiye Genel Müdü Gülperi Erkanlı, Sürdürebilirlik Akademisi Başkanı Murat Sungur Bursa, Fazla Gıda Pazarlama Müdürü Koray Koçer, ve BELTUR Genel Müdürü Cenk Akın önemli açıklamalarda bulunarak sürdürebilirlik hakkında yol gösterici bilgiler aktardı.

GL Events Exhibitions Türkiye Genel Müdürü Gülperi Erkanlı, 2 yıllık zorunlu bir aradan sonra geri dönmek çok keyifli ve mutluluk verici. 8. fuarımızı gerçekleştireceğiz. Sektörü tekrar bir araya getirmenin heyecanı içerisindeyiz. Dünya artık değişti ve yeni kavramlar hayatımıza girdi. Bu sene ki temamız sürdürebilirlik. Horeca sektörüne yönelik bir etkinlik gerçekleştirdiğinizde, belli bir etki alanınız varsa konu zaten çok atık ve israf edilen gıdaya dokunuyor. Bu da sürdürebilirliğin bir parçası olarak ortaya çıkıyor. Fuarlardan sonra en çok sorulan soru Gıdalar ne oldu sorusudur. Sirha Lyon Fuarı sonrası 15 ton gıda ihtiyaç sahiplerine bağışlandı. En yeniyi, en yenilikçiyi sunmak temel amacımız ve sürdürebilirlik bizim için sadece bu fuar için değil, artık tüm fuarlarımız için ayrılmaz bir parça olacak. Sürdürebilirliği her birimiz hem bireysel hem de kurumsal olarak içselleştirmeli ve üzerimize düşen görevi yerine getirmeliyiz. Değişimi dört bir yandan sarmalıyız ki kalıcı olsun. Bu sene Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’ni seçtik çünkü 10 bin metrekare, gün ışığı alıyor, alt yapısı mükemmel ve fuar için ideal bir mekan. dedi.

Restoran, otel ve yiyecek-içecek sektör profesyonellerine yönelik, uluslararası bir organizasyon olan Uluslararası Sirha İstanbul Fuarı, 18 – 20 Kasım 2021 tarihleri arasında Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde misafirleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Bu yıl ki teması sürdürebilirlik olan Uluslararası Sirha İstanbul Fuarı, nüfus artışı, iklim değişikliği, insan sağlığı, kaynak yönetimi, sürdürülebilirlik ve gıda güvenliği perspektifinden, bugünün ve geleceğin gıda ile ilgili sorunlarına bütünsel bir yaklaşım getirmeyi amaçlıyor. Fuarda gıda sistemlerinde dönüşüm için tüketici davranışlarından şeffaf ve sorumlu tedarik zincirine, ambalajdan gıda atığına, iklim değişikliğinde yaşanacak etkilere de vurgu yapılacak. Fuar Türkiye’deki 8. yılında sektör profesyonellerini, firmalara vizyon katacak yenilikler ve teknolojilerle de buluşturacak.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here