Samsun Yöresel Ot Yemekleri Festivali

Samsun Yöresel Ot Yemekleri Festivali, “İçinde yaşadığın güzelliklerin farkına var” sloganı ile 17-20 Mayıs tarihleri arasında Sürmeli Köyü, Yörükler köyü ve Sevgi Gölü’nde ziyaretçilerini bekliyor.

Sağlıklı ve doğal beslenmenin öneminin giderek arttığı bu dönemde, otları tanıyıp bilenlerle, tanımak isteyenlerin buluşmasını sağlayan festival kapsamında, “Yöresel Ot Yemekleri Yarışması” ve “En Çok Çeşit Yenilebilir Ot Toplama Yarışması” yapılacak. Katılımcılar, yöresel otlarla yaptıkları yemek çeşitlerini, doğadan topladıkları ya da bahçelerinde yetiştirdikleri otları sergileyebilecek, evde yaptıkları reçeller ve turşularla da katılabilecekler.

3. Samsun Yöresel Ot Yemekleri Festivali’nde ayrıca ünlü şeflerle canlı mutfak etkinliği, resim sergisi, eğlenceli aktiviteler ve şehir dışından festivale gelenler için ücretsiz Bafra Kızılırmak Deltası gezisi, Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu gezisi, Ayvacık gezisi ve festival etkinlikleri süresince fotoğraf sanatçıları için fotoğraf gezileri düzenlenecektir.

Tarih

17 May 2017 - 20 May 2017

Zaman

Bütün gün

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here