Yediden Restaurant ile eşsiz bir lezzet turu

0
1467

Yediden Restaurant, Türkiye’nin yedi bölgesinin en özgün lezzetlerini bir araya getirdiği konseptiyle misafirlerini adeta bir Anadolu turuna çıkarıyor. İstinye Park’ta hizmet veren Yediden Restaurant, geniş yöresel Türk mutfağı menüsüyle her damak tadına uygun bir seçenek sunarken, lezzeti kaliteyle buluşturuyor. Afyon’a özgü Sakala Çarpan Çorbası’ndan Sinop Mantısı’na, Saray mutfağının gözdesi Firik Pilavlı Kuzu İncik’ten Bursa’nın Kestaneli Sufle Kek’ine kadar her şeyi bulabileceğiniz Yediden’de yediklerinizin tadına doyamayacaksınız.

Türkiye’yi şehir şehir gezercesine Anadolu’nun yöresel lezzetlerinin izini sürmek ister misiniz? Bunun için yapmanız gereken tek şey, yolunuzu İstinye Park’taki Yediden Restaurant’a düşürmek. Türkiye’nin yedi bölgesinin en özgün lezzetlerini bir araya getiren Yediden’de, Gaziantep’e özgü içli köfteden Saray mutfağının gözdesi Firik Pilavlı Kuzu İncik’e, Doğu Anadolu’nun favorisi Köylü Tavuğu’ndan ipince açılmış Sinop Mantısı’na, Urfa’nın Bostana Salatası’na kadar birçok yöresel yemeği bulmak mümkün. Ayrıca Yediden şeflerinin yorumuyla oluşturduğu, dana kavurma ve enfes köfteyi tereyağlı bazlama eşliğinde bir tabakta buluşturan Yediden Kebabı ya da Yediden usulü Beğendili Kuzu Tandır gibi kendine özgü tatları da deneyebilirsiniz.

Tabaklarınıza dolan hikâyeler…

Geleneksel mutfağı modern sunumla birleştiren Yediden Restaurant’ta yemeklerin hikâyelerini öğrenme şansınız da oluyor. Örneğin, Üç Peynirli Haçapuri’nizi yerken, kökeninin Gürcistan’a dek uzandığını ve Gürcü dilinde peynirli ekmek anlamına geldiğini öğrenebilirsiniz. Ya da çıtır kenarlı, bol malzemeli hazırlanan Bafra Pide’sinin geçmişinin 1850’li yıllara dayandığını okuyabilirsiniz. Yediden Restaurant’ta isterseniz güne, içinde sahanda yumurtadan gözlemeye, petek baldan çeşit çeşit yöresel peynirlere, fındık ezmesine; her şeyin olduğu bir kahvaltıyla başlayabilir ya da akşamı dost meclisinde demlenerek geçirebilirsiniz.

Modern ve şık tasarımıyla hizmet veren Yediden hem iş yemeği hem de özel kutlama buluşmaları için uygun bir alternatif sunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here