Türkiye’nin çay markasından yeni nesil çayevi zinciri “Çayla”

0
1330

Türkiye’deki çay pazarının yüzde 55’ini elinde bulunduran Çaykur, yeme içme sektörüne Çayla markası ile giriş yaptı. Çayla ilk iki şubesini Caddebostan ve Göztepe’de, üçüncü şubesini ise Tuzla Marina’da açtı. Çayla mağazalarının hedefi Türk kültürünün önemli bir parçası olan çayı ön plana çıkararak, yurtiçi ve yurtdışında bir sosyal mekan zinciri oluşturmak.

Çayla adı, çayla ikram edilen ve çayla iyi giden her şeye atıfta bulunmak üzere seçilmiş. Çayla’da başta geleneksel çay olmak üzere, bitki çayları ve özgün formüllü 60’tan fazla farklı çay karışımları ile çaya eşlik eden yiyecekler servis ediliyor. Her bir çay çeşidinin neye iyi geldiği esprili bir dille menü de yer alıyor. O anki ihtiyacınız neyse ona göre seçiminizi yapıyorsunuz.

Kahvaltı konusunda iddialı Çayla’da, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin yanı sıra, Türkiye’nin dört bir yanından yöresel lezzetler de bulunuyor. Çayla’da sıcak yaz günlerinde iyi gidecek yeşil çay bazlı soğuk içecekler de unutulmamış. Hepsi birbirinden lezzetli, hepsi birbirinden sağlıklı.

Yeni nesil çay zinciri olarak, hedefi iki yıl içinde yurtiçi ve yurtdışında hızla yaygınlaşmak olan Çayla’nın, şu an planlanan yaklaşık 200 şubesi daha bulunuyor. Marka, ilk yurtdışı mağazasını ise Eylül ayında Mekke’de hizmete açacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here