Türk Burgu Peyniri, Almanya mağaza raflarına girdi

0
1539

Türkiye’nin önde gelen peynir üreticilerinden Muratbey, dünyanın en büyük beşinci market zinciri Alman Kauflanda adına tescilli Burgu peyniri ile giriş yaptı. Muratbey’in Burgu’su, Helix Cheese adıyla Kaufland’ın yüzlerce mağazasında satılmaya başladı.

Muratbey ayrıca Avrupa ülkelerinde reklam ve tanıtım çalışmalarına da hız verdi. Helix Cheese’in reklamları Avrupa TV’lerinde yayımlanmaya başladı. Ayrıca dijital reklam yatırımlarına da sosyal medya başta olmak üzere ağırlık verilecek.

Schwarz perakende grubunun bir parçası olan Kaufland, Almanya’da 600’e yakın gıda perakende mağazasında faaliyet gösteriyor. Lidl ve Handelshop Grubu bünyesinde barındıran Kaufland, Almanya’nın yanı sıra Çekya, Slovakya, Polonya, Romanya, Bulgaristan ve Hırvatistan’da da hizmet veriyor.

Necmi Erol, Muratbey Peynirleri Yönetim Kurulu Başkanı

Global sağlık trendleriyle uyumlu, yenilikçi peynirleriyle dünya çapında tanınan ve tercih edilen bir marka haline geldiklerini söyleyen Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, “2018 yılında Avrupa ülkelerine ihracat izni alan ilk markalardan biri olarak global bir marka olma yolunda büyük ve önemli adımlar attık. Bir yandan inovatif peynirlerimizi yurt dışında stratejik pazarlarda tescilleme ve tanıtma faaliyetlerimizi sürdürürken bir yandan da dünyanın en önemli dev zincir mağazalarında Muratbey olarak yerimizi almaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Dünyanın en büyük 5. market zinciri olan Alman Kaufland hipermarket zincirinde Muratbey’in dünyaya armağan ettiği ilk inovatif ürünlerinden Burgu, Helix Cheeseadıyla satılmaya başladı. Diğer büyük hipermarket zincirleriyle de görüşmelerimiz devam ediyor” dedi.

Muratbey’in tamamen kendi tasarımı, inovasyonu ve icadı olan Burgu/Helix’in“şekil markası”nın birçok ülkede olduğu gibi Almanya’da da alındığını belirten Erol, tüm dünyada olduğu gibi Almanya’da da taklitçilik ve sahtecilikle mücadele etmeye devam edeceklerini ifade etti. Muratbey, Türkiye’de de Migros’un Altın Tedarikçileri arasında yer alıyor.

Dünya çapında lezzeti ve şekli belgeli!

Muratbey’in buluşu Burgu, lezzetinin yanı sıra yüksek besin değerleri ile de inovatifpeynirlerin arasında ön plana çıkıyor. Dünya çapında lezzeti belgelenen Burgu’nun 100 gramında 16,5 gram protein bulunuyor. Ayrıca Burgu günlük kalsiyum ihtiyacının yüzde 81’ini ve fosfor ihtiyacının yüzde 86’sını karşılıyor. Muratbey Burgu, Dünya Süt Ürünleri İnovasyon Ödülleri 2018’de birincilik alarak “En iyi Peynir” ödülünü kazandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here