Sürdürülebilir çevrenin anahtarı bitkisel bazlı beslenme

0
188

Herbalife, bitkisel içerikli beslenme ürünleri ve takviye edici gıdalarıyla hem aktif yaşamın hem de sürdürülebilir çevrenin anahtarı olan bitki bazlı protein alınımına dikkat çekiyor. 95 ülkede 11 bini aşkın çalışanı bulunan firma, bezelye proteini gibi sürdürülebilir kaynaklardan elde edilmiş bitkisel protein içerikli inovatif ürünlerine yatırım yapmaya devam ediyor.

Kilo kontrolü, takviye edici gıdalar, sporcu beslenmesi ürünleri ve cilt bakımı ürünleri ile 25 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren Herbalife, yenilikçi ürünlerle portföyünü büyütürken doğrudan satış pazarına katkılarıyla genç girişimciye de destek sağlıyor. Türkiye’de yaklaşık 150 bin kişiye ekstra gelir imkânı sunan Herbalife, tüm bunları yaparken, çevresel sorunlarını göz ardı etmeden çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Herbalife Türkiye Genel Müdürü Naime Yalçın, artan nüfus ve tüketim alışkanlıklarının iklim krizini büyüttüğünü belirterek, “Bu nedenle daha yeşil ve sürdürülebilir ürünlerin hayatımızda yer alması büyük bir önem taşıyor. Özellikle aktif bir yaşam ve sürdürülebilir çevre için bitki bazlı protein tüketimi önemli bir rol oynuyor. Biz de Herbalife olarak olası krizlere karşı bitki bazlı beslenmenin aktif yaşamın ve sürdürülebilir çevrenin anahtarı olduğunu düşünüyoruz. 2011 yılından bu yana ürettiğimiz tüm ürünlerde, son 2 yıldır ülkemizde de trend haline gelen bezelye proteinini kullanıyoruz. Çevresel ve dengeli yaşamın sürekliliği için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“Tüketiciler dengeli ve sürdürülebilir ürünlere yöneliyor”

Herbalife EMEA Bölgesi Ar-Ge Kıdemli Direktörü Simon Branch ise tüketicilerin kaliteli yaşama odaklanma eğilimi artıkça, doğal ve geleneksel ürünlerin de popülerliğini sürdürdüğünü söyledi. Branch, “Özellikle bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı bileşen içeren bitkisel ve geleneksel takviye edici gıdaların, COVID-19 kriziyle birlikte popülerliğini sürdürüyor. Sürdürülebilirlik ve ürün kökeni de önemli bir rol oynuyor; vegan ürünler tüketiciler arasında daha fazla ilgi görüyor. Biz Herbalife olarak her zaman toplum desteği ve sürdürülebilirliği bir araya getirerek tüketicilere aktif yaşam tarzlarını sürdürmeleri için en iyi ürünleri sunmayı amaçlıyoruz. Müşterilerimize kaliteli ve güvenilir ürünleri vadederken, aynı zamanda çevreye saygılı ve etik bir yaklaşımı desteklemeye kararlıyız. Her gün daha fazla insanın dengeli ve bilinçli tüketici tercihlerine katkıda bulunmak için çalışmayı sürdürüyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here