Ruh halini yükselten kahvaltı seçenekleri

0
152

Kahvaltıya günün en önemli öğünü demelerinin bir nedeni var. Kahvaltıda yedikleriniz, özellikle enerjinizi düşüren yiyeceklere uzanıyorsanız, gününüzün ne kadar başarılı geçeceğine karar verebilir. Cnbc’nin haberine göre; Diyetisyen Maya Feller, bireysel olarak, insanların genellikle kahvaltı seçimlerini satın alınabilirlik, erişilebilirlik, kültürel uygunluk ve tat gibi faktörlere göre yapması gerektiğini belirtiyor. Feller, güne başlarken ne yiyeceğinize karar verirken niyetinizi de dikkate almanızı öneriyor. “Hedeflerin ne? Aradığın şey nedir?” diye soruyor.

Ruh halinizi iyileştirin: Çilek ve yulaf gibi lif oranı yüksek yiyecekler yemek, bağırsak biyomunuzu olumlu yönde etkileyebilir. Araştırmalar, sağlıksız bir bağırsağın ruh halinizi düşürebileceğini göstermiştir.

Enerjiyi artırın: Kalp için sağlıklı yağlar ve yavaş salınan karbonhidratlar veya buğday ekmeği ve tatlı patates gibi karmaşık karbonhidratlar içeren yemekler, gün boyunca enerjik hissetmenizi sağlayabilir.

Feller, sabahları enerjinizi artırmanın doğal bir yolu olan su içmenin de önemli olduğunu söylüyor.

Ruh halini yükseltmek için 3 kahvaltı seçeneği

Ruh halinizi ve enerjinizi artırabilecek besleyici bir kahvaltı için Feller, “Bir çeşit bitki ile birlikte güzel bir protein, ruh halinizi iyileştirebilir.” diyor.

Kahvaltı salatası

Pişmiş veya çiğ ıspanak gibi yapraklı yeşilliklerin üzerine bir adet haşlanmış yumurta eklemek, güne daha enerjik başlamak için harika bir yoldur.

Tahıl gevreği ve meyve

Tahılın beslenme etiketinin ilk beş bileşenini kontrol edin ve çok fazla tüketmekten kaçınmayı hedefliyorsanız şekerin listede olmadığından emin olun. Kahvaltıda düşük şekerli tahıl gevreği ve meyveyi birleştirerek mükemmel bir öğün hazırlayabilirsiniz.

Fındık ezmeli meyveli waffle

Fındık ezmesi ve meyvelerle zenginleştirilmiş waffle, hem dengeli, hem de sağlıklı beslenmek isteyenlerin tercihleri arasında yer alabilir. Daha besleyici olması için, waffle’ın üzerinde bal gezdirip chia tohumu serpiştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here