Kübban’dan; serpme yerine ‘Seçmeli Antep kahvaltısı’

2
2688

Pazar kahvaltılarında sıklıkla tercih edilen serpme kahvaltı yerini artık seçmeli kahvaltıya bıraktı. Seçmeli kahvaltı ile gıda israfını azaltmak hedefleniyor. Güllüoğlu Kübban da bu konuda bir adım atarak seçmeli kahvaltıyı menülerine ekledi. 15-20 çeşit ürün olan serpme kahvaltılarında masada kalan en az 7-8 çeşit kahvaltılık çöpe gidiyor. Bunun yerine kişinin tercihlerine yönelik yiyeceği kadar seçilen kahvaltı ile gıda israfını önlemede de akılcı bir çözüm geliştirilmiş.

Antep’e özgü lezzetler

Güllüoğlu Kübban’da; peynir tabağı, söğüş tabağı, şarküteri tabağı, su böreği, zeytin çeşitleri, reçel çeşitleri ve bal-kaymak gibi alışık olduğumuz klasik kahvaltılıkların yanında Antep mutfağına özgü yemekleri de menülerine eklemiş. Antep mutfağının vazgeçilmez çorbalarından Beyran da kahvaltı seçeneği olarak sunuluyor. Bunun yanı sıra Antep kahvaltısına özgü lezzetlerden; semsek, kırma zeytin piyazı, yumurta piyazı, nohut dürüm ve ciğer dürüm sıklıkla tercih edilen lezzetlerden. Kahvaltıdan sonra ağzınızı tatlandırmak isterseniz de dumanı üstünde servis edilen Antep fıstıklı ve kaymaklı Katmer tercih edebilirsiniz.

Müşterilerin tercihlerine göre kahvaltı seçenekleri

Kübban Restoran’da, kahvaltı seçenekleri de müşterilerin tercihlerine göre çoğaltılıyor. Seçme kahvaltıdan memnun olmayan müşteriler için, isteyene kişiye özel kahvaltı tabağı isteyene de şefin seçmiş olduğu ürünlerden oluşan ‘Şefin kahvaltı önerisi’ seçeneği bulunuyor. Serpme kahvaltı kültüründen kopamayanlar için de güzel bir seçenek düşünülmüş. Diyette olanlar ve kahvaltıyı hafif tutanlara özel lor peynirli kahvaltı salatası da menülerinde mevcut.

İsraf etmeden müşterinin kahvaltı sofrasından memnun kalkması hedefleniyor

Güllüoğlu Kübban’da, gelen müşterilerin sofrada kalan ürünler için kahvaltı sofrasından memnun kalkmadıkları ve kalan ürünler için de para ödemek zorunda kaldıkları serpme kahvaltı dönemi bu uygulamayla son buldu. İstemediğiniz ürünleri de yemediğiniz halde ücretini ödemek zorunda kalmadan ‘Seçmeli kahvaltı’ ile sevdiğiniz ve dilediğiniz ürünleri sipariş verip tüketebilirsiniz.

 

2 YORUMLAR

  1. Antep mezeleri bu ülke için çok büyük bir güzellik. Böyle bir kahvaltıda sunulması da iştah kabartıyor. Semsek hiç denemedim. Denemek için gitmek isterim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here