‘Kara Ruh’ lakaplı Kosta Rika kahvesi Türkiye’de

0
125

İspanyolca’da ‘Kara Ruh’ anlamına gelen ‘Alma Negra’ yöntemiyle fermente edilen Kosta Rika menşeili kahve çekirdeği Las Lajas, Coffee Manifesto’da yeni yıla özel olarak satışa sunuldu. Sınırlı miktarda gelen Las Lajas çekirdeği, dengeli asiditesi, üst notalarda orman meyveleri ve vanilya tadıyla öne çıkıyor

3. nesil kahve sektörünün öncüsü Coffee Manifesto, Las Lajas kahve çekirdeğini yılbaşına özel olarak satışa sundu. İspanyolca ‘Kara Ruh’ anlamına gelen ‘Alma Negra’ yöntemiyle fermente edilen Kosta Rika menşeili kahve çekirdeği Las Lajas, Türkiye’ye yılbaşına kadar sınırlı miktarda geldi.

Orman meyvesi ve vanilya tadında

Kaliteli çekirdekleri kendi kavurma teknikleriyle hazırlayan Coffee Manifesto, dünyadan en özel çekirdekleri kahve meraklılarına sunmaya devam ediyor. Coffee Manifesto’nun Genel Müdürü Emel Eryaman Usta, fermentasyon yöntemiyle farklılaşan Las Lajas çekirdeğinin lezzet notalarıyla kahve severleri şaşırtacağını söylüyor. Las Lajas çekirdeği, İspanyolca ‘Kara Ruh’ anlamına gelen ‘Alma Negra’ yöntemiyle fermente edildikten sonra kavruluyor. Fermentasyon ve kurutma sürecinde kahve bir bütün olarak tüm katmanlarıyla işleme alınıyor. Las Lajas, dengeli asiditesi, üst notalarda orman meyveleri ve vanilya tadıyla öne çıkıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here