Kaffeost nedir?

0
440

Kaffeost kahve ile peynir birleşiminden oluşan bir içecektir. Kahveye peynir koymak, masum bir arkadaşınıza yapacağınız bir şaka gibi gelebilir, ancak Finlandiya’da kaffeost adı verilen lezzetli bir ikramdır. Kaffeost’u sizde denemek isterseniz size kaffeost nedir ve nasıl yapılır anlattık. İşte, kaffeost nedir:

Kaffeost nedir?

Kaffeost, sıcak kahve ile Fince’de leipäjuusto adı verilir. Kelime anlamı çevrildiğinde “ekmek peyniri” denilebilir. olarak çevrilen belirli bir peynir türünün birleşimidir. Adının sizi aldatmasına izin vermeyin; ekmek peyniri yüzde 100 peynir ve yüzde 0 ekmektir. Adı, peynirin belki de kahve gibi sıvıları kolayca emebilmesinden geliyor. Ren geyiği sütü ile hazırlanır. Ayrıca farklı versiyonları da vardır. İnek sütünden de üretilebilir.

Ekmek peyniri kendi başına oldukça lezzetlidir ve örneğin standart bir çedar peyniri bloğundan daha hafif ve tatlıdır. Tatlılık esastır ve bize göre kaffeost’u tesadüften ziyade harika yapan şeydir.

Kaffeost nasıl hazırlanır?

Kaffeost yapmak için fazla bir şeye ihtiyacınız yok. Temelde sadece kahvenize uygun peyniri eklemeniz gerekir. Peynirin kahvede birkaç dakika ıslanmasına izin vermemiz ve ardından dilimleri çıkararak ayrı ayrı yemeniz tavsiye edilir.

Ekmek peynirinin emici olması, sadece birkaç dakika beklettikten sonra şaşırtıcı miktarda kahve aroması alması anlamına gelir. Peynir kahvenin aromasını alır ve hafif isli bir tada sahiptir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here