İstanbul Bienali’nde tüm duyulara hitap eden kahve deneyimi

0
122

Her fincanda yaşattığı lezzetin ötesinde kültür ve sanatı da bir araya getirerek tüm duyulara hitap eden çok yönlü bir kahve deneyimi sunan illy, İstanbul Bienali’nin destekçileri arasında yer alıyor.

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 1987 yılından bu yana düzenlenen ve ülkemizdeki en önemli güncel sanat etkinliklerinden biri olan İstanbul Bienali, bu yıl 17 Eylül – 20 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen 17. edisyonuyla bir kez daha İstanbul’u sanatla buluşturuyor. Kahve ve sanatı ‘iki tutkunun muhteşem buluşması’ olarak değerlendiren illy, İstanbul Bienali’nin önde gelen destekçileri arasında yerini alıyor.

Dünyaca ünlü İtalyan kahve markası illy, dokuz farklı yöreden toplanan Arabica çekirdeklerinden oluşan imza niteliğindeki özel harmanıyla Bienal’in gerçekleştiği lokasyonlardan Barın Han’ın terasında misafirlerle buluşuyor. İstanbul’un tarihi Fatih ilçesinde, ünlü hat ve cilt sanatçısı Emin Barın’ın beş kata yayılan stüdyosu Barın Han’a gelen Bienal ziyaretçileri, bu eşsiz mekânda, illy’nin eşsiz kahvesinin tadını çıkarıyor.

Eşsiz illy deneyimi Contemporary İstanbul’daydı…

Dünyanın en eşsiz kahvesiyle, eşsiz bir keyif sunan illy, 17-22 Eylül tarihlerinde gerçekleşen Contemporary İstanbul’un da önemli destekçileri arasında yer aldı. 22 ülkeden 65 çağdaş sanat galerisi ile sanat inisiyatifinin katıldığı, binlerce sanat severin büyük ilgiyle ziyaret ettiği Contemporary İstanbul’da kurulan illy Cafe, misafirlerin buluşma ve ortak keyif noktası oldu.

illy Art Collection 30 yaşında…

Yunan filozof Platon, iyilik ve güzelliğin, birlikte mükemmellik kavramını temsil eden ayrılmaz idealler olduğuna inanıyordu. Buradan doğan Kalokagathia kavramı, illy’nin sanata olan derin bağının da merkezinde yer alıyor. illy sanata olan ilgisini; sanatçılara, kurumlara ve uluslararası etkinliklere destek vererek, çağdaş sanatın yaratılması ve sergilenmesine katkı sunarak gösteriyor.

illy, her fincanda yaşattığı lezzetin ötesinde, kültür ve sanatı da bir araya getirerek tüm duyulara hitap eden çok yönlü bir kahve deneyimi sunuyor.

illy’nin ikonik espresso ve cappuccino fincanlarını, uluslararası üne sahip sanatçıların elinden çıkan birer sanat eserine dönüştüren illy Sanat Koleksiyonu (Art Collection) da bu yıl 30. Yılını kutluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here