İçecek sektörüne yenilik geldi: Şekersiz Meyve Suyu

0
2428

Türkiye’nin ilk meyve suyu markalarından Aroma, bir ilke imza atarak Aroma Sa-de markası ile Yeni Nesil İçecek Kategorisini yaratıyor.

Türkiye’nin ilk meyve suyu markalarından Aroma, bir ilke imza atarak Aroma Sa-de markası ile Yeni Nesil İçecek Kategorisini yaratıyor. Şeker ilavesiz, tatlandırıcı, renklendirici ve katkı maddesi içermeyen yeni nesil sağlıklı içecek Aroma Sa-de, iyi yaşam yaklaşımını benimseyen, formda kalmayı seven, günlük sıvı alımına dikkat eden tüketicilerin beklentileriyle buluşuyor.

Her damak tadına uygun 3 farklı lezzeti bulunan Aroma Sa-de; Nane-Limon- Elma, Tarçın-Kuşburnu ve Zencefil-Limon çeşitleriyle, çevreye duyarlı karton Tetrapak ambalajlarda raflardaki yerini almaya başladı.

Tüketicilerin “iyi ve sağlıklı yaşam, sağlıklı ve dengeli beslenme” taleplerine yanıt olarak pazara sunulan Aroma Sa-de, içeriğinde, şeker ilavesi, tatlandırıcı, renklendirici ve hiçbir katkı maddesi bulunmaması ile dikkatleri çekiyor. Bir bardağında doğal ve gerçek meyve özlerinden gelen sadece 4 kalori bulunması, Aroma Sa-de’yi hem formuna, hem de sağlığına önem verenler için mükemmel bir alternatif haline getiriyor.

Bir bardağı 4 kalori!

Nane-Limon-Elma, Tarçın-Kuşburnu, Zencefil-Limon olmak üzere 3 farklı lezzeti bulunan Aroma Sa-de’nin Nane-Limon-Elma ve Zencefil-Limon lezzetindeki içeceklerinin bardağı 4 kalori, Tarçın-Kuşburnu lezzetinin ise 9 kalori. Ferahlatıcı, rahatlatıcı, sağlıklı içecek arayanların gözdesi olacak Aroma Sa-de, su içmenin en keyifli hali olarak tüketicilere sunuluyor.

Aroma Sa-de ile yeni bir kategori inşa etti

Aroma Sa-de ile ilgili bilgi veren Aroma Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mahmut Atom Duruk, 1968 yılından bu yana sektörün öncü ve lider markası olarak birçok ilke imza attıklarını söyledi. Duruk, sözlerine şöyle devam etti:

“Bunların arasında Türkiye’nin ilk %100 meyve suyu ile yeni bir kategori yaratmamız, 1 lt. ve 200 ml cam şişede meyve suyu üretmemiz ve pazara ilk defa karışık vitaminli meyve suyu sunmamız bulunuyor. Şimdi de sektörü yepyeni bir kategoriyle tanıştırıyoruz.

Tüketicilerin kendilerine dönük yatırımlarını Aroma Sa-de ile destekliyoruz. Form ve sağlık segmentinde tüketicilerimize sunduğumuz Aroma Sa-de ürün grubumuzu genişleteceğimiz gibi, farklı faydalara hitap eden yeni ürünlerimizle, Aroma’nın bu alanındaki varlığını büyüteceğiz. Düşük kalorili, şeker ilavesiz, tatlandırıcı, koruyucu ve renklendirici içermeyen Aroma Sa-de, tüketicilerimize kendilerini iyi hissettirecek, içimi son derece keyifli bir ürün. Aroma Sa-de, global trendlerin yanı sıra, pazarın, pazarın büyüme trendlerinin, sağlık sektörü uzmanlarının görüşlerinin ve tüketici iç görülerinin bir araya gelmesi sonucunda ortaya çıktı.”

2020’de yüzde 30 büyüme hedefliyor

Meyve suyu pazarının önemli oyuncularından olan Aroma, Aroma Sa-de ile yarattığı yeni nesil içecek pazarını genişleterek 2020 yılında yüzde 30 büyümeyi hedefliyor.

2020 yılının Aroma için yatırımlar yılı olduğunu vurgulayan Aroma Genel Müdürü Sefer Kılınç da, “Önümüzdeki aylarda, 2020 yılının ilk yeniliği olan Aroma Sa-de’yi çeşitlendirmenin yanı sıra, başta su kategorisinde olmak üzere, içecek sektörünün farklı alanlarında, yeni ve inovatif ürünlerle tüketicilerimizin karşısına çıkacağız. Sektörümüzü yeni kategorilerle tanıştırarak önünü açacağız. 2020’nin ilk yarısında, Aroma Sa-de dışında, pazarda olmayan üç farklı ürünü daha tüketicilerimizin beğenisine sunacağız. Bu amaçla hat ve makine yatırımlarımızı yaptık” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here