Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı – WorldFood Istanbul’un açılış hazırlıkları devam ediyor!

25 yıllık tecrübesiyle Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı – WorldFood Istanbul; fayda sağlayacak çeşitli etkinlik ve konferanslarıyla 7-10 Eylül 2017 tarihleri arasında Tüyap’ta sektör liderlerini bir araya getirecek…

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de artan nüfus ile doğru orantılı olarak sürekli gelişen ve büyüyen gıda sektörü, bu yıl yine WorldFood Istanbul’da tüm yönleriyle ele alınacak. Gıda sektörünün ihracat kapısı WorldFood Istanbul;  25 yıllık tecrübesi ve deneyimiyle tüm ilgili profesyonellerin buluşma noktası olacak.  7-10 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek WorldFood Istanbul için gerçekleştirilen kapsamlı çalışmalar sonunda bu yıl ziyaretçileri; inovasyon yarışması, birbirinden ilgi çekici konferanslar, geçtiğimiz yıl da profesyonellerin bir araya gelme alanı olan Retail Center, özel etkinlikler ve yurt dışı heyet katılımları bekliyor olacak.

Gıda ürünleri ve teknolojileri ile ilgili sektörü buluşturan Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı – WorldFood Istanbul, tüm katılımcıların fayda sağlayabileceği bir platform oluşturabilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu yıl 25. kez gıda sektörünü bir araya getirerek olan Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı – WorldFood Istanbul; T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF), KOSGEB, TÜGİDER ve PAKDER tarafından da destekleniyor. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı – WorldFood Istanbul; 500’e yakın yerli – yabancı firma ve 1.200’den fazla markanın en son ürün, hizmet ve teknolojilerini sergilemeye hazırlanıyor.

Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuarlar düzenleyen ITE Turkey’in grup şirketleri arasında yer alan EUF – E Uluslararası Fuarcılık tarafından düzenlenen WorldFood Istanbul; geçmişten geleceğe tüm zamanların en önemli sektörleri arasında yer alan gıda sektörünün tüm bileşenlerini tek bir çatı altında bir araya getiriyor. İş hacmi sayesinde Türkiye ekonomisine ve istihdamına da büyük katkılar sağlayan gıda sektörünün ilerlemesine olanak sağlayan WorldFood Istanbul; fuar katılımcılarına yeni bilgi edinmelerinin yanı sıra farklı pazarlarda iş yapma fırsatı da sunuyor.

Türkiye’nin dünyaya açılan gıda vitrini olma özelliği taşıyan WorldFood Istanbul, bu yıl birbirinden ilgi çekici etkinlikleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Fuar ile eş zamanlı gerçekleştirilecek inovasyon ve yemek yarışmaları; görsel bir şölen ile birlikte toplantılara lezzetli bir mola verdirecek. “Gıda satın almasında kalite standartları”, “Perakendede global vizyon” ve “Türk gıda pazarı, ithalat prosedürleri, tüketici talepleri, perakende dinamikleri” konularını içeren konferanslar da katılımcılara gıda sektörü hakkında detaylı bilgi akışı sağlayacak. Bunlara ek olarak; uluslararası satın alma heyetinin ağırlanacağı ve B2B iş görüşmelerinin organize edileceği Retail Center (Perakende ve Zincir Market iş görüşmeleri) alanı ve Azerbaycan, Kazakistan, Ukrayna, Körfez Ülkeleri, Tunus, Fas, İran, Orta Doğu ve Avrupa’dan gelecek satın alma heyetleri de farklı işbirliklerini mümkün kılacak.

Fuarın açılışına az bir zaman kaldığını belirten ITE Turkey Gıda Grup Direktörü Semi Benbanaste: Artan nüfusun ve değişen yaşam standartlarının etkisiyle gıda ürünlerindeki ihtiyaçlar da değişiklik gösteriyor. Kişiler, tüm dünyada yetişen her türlü gıda ürününe kolay bir şekilde ulaşmayı bekliyor. Bu durum gıda endüstrisini ve teknolojisinin gelişmesine ışık tutuyor. Bu doğrultuda gıda sektörü her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bu yıl 25. Kez gerçekleştireceğimiz WorldFood Istanbul fuarımızda da sektörün öncülerini bir araya getirerek gelişimine katkı sağlamayı planlıyoruz. Katılımcıların yüz yüze görüşerek sıcak ilişkiler kurduğu,  yeni pazarlar ve yeni müşteriler için oldukça verimli bir platform olan fuarımız her yıl olduğu gibi 2017 yılında da sektöre katkı sağlamayı hedefliyor” dedi.

 

Tarih

07 Eyl 2017

Zaman

Bütün gün

Yer

Tüyap

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here