Dünyanın en sert kahvesi: Death wish coffee nedir, nasıl yapılır?

0
120

Death wish coffee, Amerika merkezli bir kahve markasıdır. ‘Ölüm dileği kahvesi’ olarak da bilinir. 2012 yılında tanıtılan bu kahvenin sahibi, Mike Brown olarak bilinmektedir. Merkezi New York’ta bulunurken, üretim tesisi Round Lake’dedir. Sertifakalı ve organik bir kahvedir. Death wish kahvesinin, ortalama 1 fincan kahvenin 2 katı kafein içerdiği, ancak acı veya asidik bir tada sahip olmadığı iddia edilmektedir.

Death wish coffee ödülü

Death wish coffee, 2015 yılında ‘Küçük işletme, büyük oyun’ yarışmasının galibi olarak seçilmiş ve tanıtıma hak kazanmıştır. Super Bowl 50 sırasında ülke çapında ücretsiz bir şekilde yayınlanan Super Bowl reklamı olmasına izin verilmiştir. Böylece sesini kısa sürede duyurmuştur. Ayrıca şirketin sahibi ve kurucusu olan Mike Brown, 2017 yılında New York’ta Gelişen İşletmeler için EY Yılın Girişimcisi olarak seçilmiştir.

Death wish coffee kafein miktarı

Standart bir çekirdekle hazırlanan kahve, 90-120 mg kafein içerir. Death wish kahvesinin 30 mililitresinde ise yaklaşık 55 mg kafein vardır. Yani Death wish ile hazırlanan bir kupa kahvede, ortalama 600 mg’dan fazla kafein bulunur. 1 kupa death wish kahvesi, 5-6 kupa standart çekirdekle hazırlanmış kahveye eşdeğerdir. İnsan sağlığı için günlük kafein alımı maksimum 400 mg olmalıdır. Bu kadar kısa sürede yüksek miktarda kafein alımı, tansiyon ve kalp hastaları için ölümcül olabilecekken sağlıklı bireylerde bile kalp ritminde bozukluk, aşırı hassasiyet gibi belirtilere yol açabilir.

Death wish coffee nasıl yapılır?

Klasik kahve çekirdeklerinde olduğu gibi önce öğütme ve kavurma işlemlerinden geçirilir. Ardından kahve demleme yöntemlerinden biriyle hazırlanır. Sıcak bir şekilde sunulur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here