Bocuse d’Or Fransa’nın kazananı genç şef Paul Marcon!

0
240

6 kıtada 100 ülkede otel, restoran ve catering sofralarında şıklık yaratan Türkiye’nin ilk ve tek yüzde 100 HoReCa markası Bonna’nın sponsor olduğu gastronomi dünyasının olimpiyatları olarak bilinen Bocuse d’Or Fransa 2023’ün kazananı belli oldu.

Gastronomi dünyasının uluslararası alanda heyecanla takip ettiği ve dünyanın en iyi şeflerinin performanslarını sergilediği yarışmanın Fransa seçimleri Paris Grand Palais Éphémère’de yapıldı. Başkanlığını Bocuse d’Or Fransa’nın son galibi Naïs’in yaptığı, Jérôme Banctel, Romain Meder, Pascal Barbot, Tom Meyer, Romuald Fassenet, Jessica Préalpato, Brian Mark Hansen ve Sven Erika Renaa gibi deneyimli isimlerden oluşan jüri, altı aday arasından genç şef Paul Marcon’u Fransa’nın temsilcisi olarak seçti.

Bocuse d komitesinin başkanı olan Régis Marcon’un en küçük oğlu olan aileden yetenekli şef Paul Marcon, bugüne kadar Lyon’daki büyük Michelin yıldızlı pek çok işletmede çalışarak deneyimler elde etti.  Marcon, 2024’ün mart ayında Norveç’te gerçekleştirilecek Avrupa seçmelerinde Fransa adına yarışacak.

Şeflere destek vermek üzere Paris’te bulunan Bonna Genel Müdürü Erbil Aşkan, yarışmanın ardından birincilik ödülünü alan Şef Marcon’a Bonna premium porselen ürünlerinden isme özel bir hediye seti armağan etti.

Bonna, Paris seçmelerinin ardından 2024’teki Avrupa, Amerika ve Asya seçmeleri ile 2025’in ocak ayında düzenlenecek ‘Lyon final seçmesi’ boyunca yetenekli şefleri Bocuse d’Or’a sponsor olarak desteklemeye devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here