Ateşten doğan lezzet

0
211

“Sağlıklı Et, kaliteli hizmet” sloganıyla 2006 yılından itibaren İstanbul’daki altışubesi ile lezzet tutkunlarına hizmet veren Dönerci Ali Efendi, “Et döner sağlıklı ve doğru besin” anlayışıyla “Dönerin yenilikçi ve kaliteli adresi” olarak adından sıkça söz ettiriyor.

İstanbul’da altı, şubesiyle lezzet tutkunlarına hizmet veren Dönerci Ali Efendi, günde 1 tonu aşkın döner servis ediyor. Kalite, lezzet ve hijyen anlayışıyla öne çıkan Dönerci Ali Efendi, tüm şubelerinde aynı standartlarda hizmet sunuyor.

Günlük 1 ton döner

Milli lezzetlerimizden döner, çoğumuz için vazgeçilmezdir. Acıktığımızda ilk aklımıza gelen ve hızlıca tüketebileceğimiz yiyeceklerin başında gelir. Dönerci Ali Efendi, günde 1 tonu aşkın dönerle midelere bayram yaşatan bir restoran zinciri… 90’lı yıllarda semt pazarlarında döner satılarak temelleri atılan marka, bugün hızla zincirleşme yolunda. 2006 yılında ilk şubesini açan Dönerci Ali Efendi restoranlarında kullanılan etler, Trakya bölgesinin çeşitli noktalarından tek tek seçiliyor. Seçilen etler dinlendirilip marine edildikten sonra tekrar dinlendiriliyor. Etin kalitesine büyük önem verilen Dönerci Ali Efendi’de, hayvanların beslenmesi ve bulundukları yöredeki şartlar araştırılıyor.

En önemlisi lezzet ve hijyen

Genellikle körpe danalar ve genç kuzular seçilerek etin daha lezzetli olması sağlanıyor. Etlerin sadece belirli bölümleri dönerde kullanılıyor. Lezzet ve hijyene büyük önem verilen Dönerci Ali Efendi şubelerinde, kullanılan temizlik maddeleri de büyük bir özenle seçiliyor. Dönerci Ali Efendi, müşterilerini doğal ve sıcak bir ortamda ağırlıyor; onları evlerinde gibi rahat hissettiriyor. Mutfaktan başlayıp sokağa uzanan bir yemek kültürü var Dönerci Ali Efendi’de. İstanbul’da Kozyatağı, İçerenköy, Göztepe Venezia AVM başakşehir çam ve sakura ile gebze altı toplam şubesiyle hizmet veren mekan; kalite, lezzet ve sıcaklığı bir arada sunuyor. Marka; Türk Gıda Kodeksi’ne uygun izin belgeleriyle üretim yapıyor.

Bütün ürünler yöresel

Tüm restoranlarında önceden belirlenmiş standartlarda ve ölçütlerde pişirme ve servis hizmeti veren Dönerci Ali Efendi, bu sayede şubelerinde sürprizleri ortadan kaldırmış oluyor. Yenilikçi ve özgün hizmet tarzıyla da öne çıkan marka, dönerle ilgili yeni sunumlar ve yeni tatlar için araştırmalarını da sürdürüyor. Restoranlarda kullanılan tüm ürünler, bulundukları yöreden özel olarak getiriliyor. Kemalpaşa tatlısı Bursa’dan, Künefe peyniri Hatay’dan, ipek pulbiberi Maraş’tan, damda kurutulmuş isot ve sumak ise Urfa’dan doğal hallerinde getiriliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here