2023 Google yılın arama trendleri: Türkiye’nin damak zevkini yansıtan en popüler tarifler

0
233

Yemek tarifleri, 2023’ün öne çıkan aramalarının paylaşıldığı Google Yılın Arama Trendleri’nde en çok merak edilenleri arasındaydı. “Tarifler” kategorisinde en çok; “aşure tarifi”, “güllaç tarifi” ve “acai bowl tarifi” arandı.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da 2023’ün öne çıkan aramalarını yayınlayan Google, dünyayı etkileyen gelişmelerden pop kültürü ve yaşam tarzı, spor, müzik, haberler ve daha pek çok konuda trend olan konuların derlendiği yüzlerce listeyi neredeyse 70 ülkede kullanıcılarla buluşturdu. Belirli bir dönem boyunca belirli bir terim için yapılan aramalardaki yüzde artışı hesaplanarak oluşturulan listeler, son bir yıla ait trend aramaları gözler önüne seriyor.

Yeni lezzetlerden gelenekselleşen tatlara en çok merak ettiklerimiz

Bu yılki listeler arasında tatlıdan mezeye, baklavadan kurabiyeye farklı trend aramalarla lezzetlenen “tarifler” kategorisi de yer aldı.

Türkiye’nin 2023 yılında en çok merak edilen lezzetlerine ev sahipliği yapan “tarifler” kategorisinde liderliği “aşure tarifi” aldı. Aşure tarifini “güllaç tarifi”nin izlediği en çok merak edilen tarifler listesinde onları Brezilya’nın dünya genelinde popülerleşen beslenme trendlerinden olan “acai bowl tarifi” ve karamel soslu bir muhallebi tatlısı olan “krem karamel tarifi” izledi.

Yöresel lezzetlerden “yağlama tarifi” ve “şiveydiz tarifi”nin de yer bulduğu “tarifler” kategorisi, “kalpli kurabiye tarifi” ve “ev baklavası tarifi” gibi vazgeçilmez lezzetlere de ev sahipliği yaptı.

Tarifler

1. Aşure tarifi

2. Güllaç tarifi

3. Acai bowl tarifi

4. Krem karamel tarifi

5. Lalanga tarifi

6. Topik tarifi

7. Yağlama tarifi

8. Kalpli kurabiye tarifi

9. Ev baklavası tarifi

10. Şiveydiz tarifi

* https://www.gidahatti.com/haber/18301851/iste-2023un-en-cok-merak-edilen-yemek-tarifleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here