2 bin 500 metreden gelen sağlık

0
631

2 bin metrenin üzerindeki rakımda yer alan kovanlardan elde edilen ve pastörizasyon işlemine uğramayan ham bal, sağlık getiriyor. Sabah – akşam aç karnına yiyeceğiniz bir tatlı kaşığı ham bal, vücuda doğal bir enerji vermesiyle sindirim sistemi rahatsızlıkları ile üst solunum yolu enfeksiyonlarını önleyerek, bahar alerjisi, yorgunluk ve uykusuzluk gibi sorunların önüne geçiyor.

Doğrudan arı kovanından elde edilen ve 45 derecenin üzerindeki ısıya maruz bırakılmayan ham bal, sindirim sistemini düzenleyerek, bahar alerjisi ile üst solunum yolu enfeksiyonlarını önlüyor. Rakımı 2 bin metrenin üzerindeki bölgelerde üretilen ham bal, B vitamini, kalsiyum, fosfor, potasyum gibi zengin vitamin ve mineral içererek, bahar aylarında görülen yorgunluk ve halsizlik sorunlarının da önüne geçiyor.

Rakımı Yüksek Bölgenin Balı Kalitelidir

Rakımı yüksek bölgelerden elde edilen balın iyileştirici özelliğine vurgu yapan Honeyci markasının kurucusu ve 32 yıllık bal üreticisi Ahmet Bağran Aksoy, “Rakımı bin-bin 500 metrede üretilen bal ile endemik bitkilerin yoğun olduğu, rakım olarak 2 bin 500 metrede üretilen balları bir tutamazsınız. Rakımı yüksek bölgelerden elde edilen bal kaliteli baldır. Ballarımızı, Kaçkar Dağı, Rize’nin orta bölgeleri, Erzurum, Erzincan, Sivas yörelerinde üretiyoruz. Sabah-akşam aç karnına yiyeceğiniz bir tatlı kaşığı ham bal, içerdiği vitamin ve minerallerle iyileştirici rol oynuyor.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here